Blog

Prowadzenie sklepu internetowego nie jest proste

Monday, 31 July, 2017

Prowadzenie sklepu internetowego nie jest proste spośród punktu widzenia pozycjonowania – poniżej przedstawiamy najczęstsze problemy, z którymi muszą się zmagać osoby decydujące się na sprzedaż przy użyciu internet.
Wielu sprzedawców przykłada małą wagę do sprzedawanych towarów na etapie optymalizacji strony. Instrukcje dot. pozycjonowania nie zawierają wielu wskazówek na temat produktów kształtujących ofertę danego sklepu.
Bardzo ważnym jest poznanie produktu i zrozumienie mechaniki, która pozwoli na osiągnięcie znacznych pozycji w wyszukiwarce. Niestety, wiele figury wciąż skupia się na promowaniu skończonego butiku, a nie poszczególnych towarów. Poniżej znajdują się istotne porady, które w dużym szczeblu wpływają na widoczność sprzedawanych produktów w sieci.
Pozycjonowanie Bydgoszcz
Większość sklepów korzysta z oprogramowania, które na bieżąco prześladuje dostępność towarów na stanie. Dane aktualizowane są automatycznie, co jest sporym udogodnieniem dla sklepów cieszących się dużym obrotem – wciąż jednak wykryjemy w internecie sklepy, które nie wykorzystują z tej technologii, w wyniku czego realizacja zamówień być może okazać się prawdziwym wyzwaniem.
Jedną z konsekwencji wykorzystywania z starodawnego systemu jest lamp realizatorów nad posiadany zapas. Jest to niezaprzeczalnie duży problem w celu sprzedawcy, ale mało który zdaje sobie sprawę, w jak dużym stopniu wpływa na pozycjonowanie sklepu.
Jak wiadomo, pieniądze za niezrealizowane zamówienia są szybko zwracane. Jest to oczywiste i przeciwnie nieliczny proporcja rozczarowanych klientów decyduje się na dochodzenie swoich praw przed sądem. Problem pojawia się w momencie, kiedy niezadowolony klient zrazi się do naszego butiku. Przebieg zdarzeń się tak często w trafie, podczas gdy sytuacja miała miejsce podczas pierwszego zakupu w sklepie.
Przy okazji wielu klientów podzieli się niepochlebną opinią na temat witryny na profilach w mediach społecznościowych i skorzysta ze stron typu Opineo. Jednorazowy ambaras ze zrealizowaniem zamówienia może popsuć wizerunek naszego sklepu i opuszczać liczbę odwiedzin strony.
Wiele sklepów wykorzystuje znacznik schema, który pozwala na opublikowanie informacji na temat dostępności danego towaru bezpośrednio w wyszukiwarce. Ten mały dodatek dostarcza internautom wybór sprawdzenia informacji dot. dostępności towaru bez konieczności odwiedzania strony.
Wracając na chwilę do wcześniejszego tematu, problem pojawia się kiedy powiadomienie o niedostępności towaru nie jest aktualizowane w momencie uzupełnienia asortymentu. To skutkuje błędnym komunikatem na stronie wyszukiwarki.
W skrajnych kazusach, zależnych od organizacji rezultatów w CMSie, wyprzedanie produktu w jednej z dostępnych opcji może ograniczać możliwość odkupu produktów w pozostałych kolorach bądź wariacjach. Taka sytuacja nie tylko zmniejsza sprzedaż, ale również negatywnie interweniuje na liczbę odwiedzin strony.
Produkty w różnych wariantach zaś tagi kanoniczne.
Jednym z powszechnie występujących problemów jest stosowanie wielu adresów URL dla jednej podstrony. W branży e-commerce wiąże się owo z oferowaniem tego samego plonu w wielu kalibrach bądź dzwonkach. Prostym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zastosowanie na stronie agendy z próbkami kolorów oraz upewnienie się, że ich zmiana nie będzie generowała nowego adresu.
Próbki kolorów są jadalnym źródłem informacji na idea dogodnych gatunków danego produktu. Generowanie jednego adresu URL sprawia, że nie będzie traktowała podstrony jako kopia.
Produkt został wyprzedany a strona zdjęta. W momencie dopełnienia towaru tworzona istnieje nowa kierunek dla tego samego produktu.
Prowadząc witrynę trzeba mieć świadomość, że dymisja podstrony bądź jej wyłączenie dla klientów nie oznacza, że znika ona całkowicie z internetu. Taka strona wciąż istnieje i jest indeksowana – szczególnie gdyby znajduje się ona w sitemapie. Bez zastosowania tagów kanonicznych można bardzo bez trudu duplikować strony produktów dostępnych w sklepie.
Każdy obiekt handlowy internetowy powinien więc wykorzystywać tagi kanoniczne. Najlepszą strategią istnieje posiadanie niepewnej strony dla produktu opychanego w wielu kolorach. W wypadku wyprzedania danego towaru przyzwoiciej nie sprzątać strony, ale pozostawić ją z komunikatem dla klientów mówiącym o możliwości uzupełnienia wyboru w najbliższym czasie.
Niekończące się wyprzedaże
Niezależnie od chwili owego, czy nasz sklep sprzedaje produkty z segmentu premium, czy też istniejemy nastawieni na sprzedaż masową, wyprzedaż asortymentu może jest dobrym sposobem na przyciągnięcie bury osobników.
Wyprzedaże generują pozycję, w jakiej poprzez ograniczenie czasowe jesteśmy zmuszenie do szybkiego dokonania zakupu.
Jak pokazują wieloletnie doświadczenia firm z branży e-commerce, zbyt częste promocje mogą zaszkodzić sklepowi internetowemu. Często wyprzedaże mogą sprawić, że nasi odbiorcy się do nich przyzwyczają oraz nie będą zwracać uwagi na oferowane promocje. Zamiast zbierać fundusze na zakupu produktu w okazyjnej cenie, klienci zaczną zastanawiać się, czy rzeczywiście trwa taka konieczność, jeżeli za dwa tygodnie pojawi się nowa wyprzedaż.
Implikacje SEO mogą być zrealizowane w formie niższej średniej wartości zamówienia, co przekłada się na zmniejszenie przychodów. Klienci przestaną widzieć sens w kupowaniu produktów w normalnych cenach, ponieważ przyzwyczają się do częstych promocji.
Współpraca z większymi sklepami
Produkujesz własne towary i sprzedajesz w sklepie internetowym? Współpraca spośród innymi sklepami i sprzedaż okrężna własnych produktów przypadkiem zwiększyć zauważalność twojej marki i przynieść wiele korzyści. Problem zaczyna się w momencie, kiedy dopiero wchodzimy na rynek i zaczynamy kooperację z dużym sklepem – w większości przypadków nie mamy nawet splendoru na to, jakie produkty z dostępnych w naszej ofercie będą sprzedawane przez sojusznika.
Jeżeli nie przemyślimy naszych działań, to pozycja naszego sklepu w wyszukiwarce może ulec znacznemu obniżeniu. Może dojść do sytuacji, w której klient po wpisaniu nazwy naszej marki w Google nie będzie mógł trafić na stronę firmową z motywu stron niekrajowych partnerów na pierwszych pozycjach w wyszukiwarce.
Jedną ze strategii w takich przypadkach jest zachęcenie klientów do kupowania produktów bezpośrednio u producenta – może wyrazić się to żenującego, ponieważ inne butiki często oferują różne zniżki oraz posiadają lepszy system zwrotu towaru. W takich przypadkach można wypuszczać specjalne, limitowane serie plonów, sprzedawanych wyłącznie na naszej stronie. Klienci będą o wiele chętniej zaglądali bezpośrednio naszą stronę w celu poszukiwania nowości, pomijając wykorzystywanie z wyszukiwarki.
Powyższe dyrektywy nie są sztywnymi wytycznymi dot. pozycjonowania, którymi muszą kierować się właściciele sklepów – porady mają na celu eskalacja świadomości związanej z wpływem poszczególnych działań na zainteresowanie ze strony typków oraz widoczność naszej strony w internecie. Zastosowanie powyższych porad może przyczynić się do osiągnięcia długoterminowego zysku oraz utrwalenie pozycji sklepu w internecie.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Business Services

Contact Us

 •   Hands On Bookkeeping

    One South Bay Avenue
    Islip, NY 11751
    Phone: 631-328-9311
    Fax: 631-277-9798
    This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.